Jesteś tutaj: Home »

Architektour 2016

medium_news_header_17.jpg

Zapraszamy do obejrzenia reportażu.

już za dwa tygodnie w naszym mieście rozpoczynają się ogólnopolskie warsztaty studentów architektury ARCHITEKTOUR. Odwiedzi nas ponad setka studentów z całej Polski, wraz z praktykującymi architektami z kraju i zagranicy, którzy poprowadzą 10 grup projektowych. Prócz zajęć warsztatowych odbywać się w tym czasie będą prelekcje, w których udział wziąć może każdy zainteresowany, w tym mamy nadzieję również licznie reprezentowane nasze środowisko lokalne :-) Wykłady odbywać się będą w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta.

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Wśród prelegentów będzie Renato Rizzi, włoski architekt, autor obiektu Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. Na jego wykład pod tytułem „How much forgot Architecture?” zapraszamy w piątek 22.04.16 o godzinie 20:00. Posłuchać i zapewne zagadnąć po wykładzie będzie można również Piotra Sarzyńskiego (redaktor "Polityki"), Piotra Libickiego (plastyk miejski Poznana),  Belindę Rukschcio (zajmującej się filmami o architekturze - jeden z nich zostanie zaprezentowany), Oskara Grąbczewskiego (pracownia OVO Grąbczewscy Architekci) czy Emanuele Naboni (wykładowca z Instytutu Królewskiego w Kopenhadze).
Szczegółowy harmonogram, sylwetki architektów, którzy nas odwiedzą i inne informacje na temat Architektour znajdują się na stronie:
http://architektour.pl/
 

Nasz Gorzowski SARP czynnie włączył się w organizację wydarzenia. Jak moglibyśmy tego nie zrobić?! :-)
I tu pytanie do każdego z Was z osobna - czy mielibyście ochotę bardziej zaangażować się w same warsztaty w charakterze opiekunów lokalnych dla jednej z grup projektowych bądź na jeden dzień zostać przewodnikiem po Gorzowie? Jeśli tak, będę wdzięczna za kontakt (tel. 504 594 227 lub mail: katarzyna.gucallo@wp.pl)

Opiekunowie lokalni spotykają się ze swoimi kilkunastoosobowymi grupami na dzień dobry w dniu 22.04 (piątek) i sami ustalają ile czasu w ciągu tych kilku dni poświęcą swojej grupie - mogą to być wyznaczone "godziny konsultacji", lub, jeśli będzie taka wola, można grupie towarzyszyć przez cały czas. Przy czym nie tyle chodzi tu o merytoryczne poprowadzenie grupy co za naświetlenie uwarunkowań lokalnych, podpowiedzenie gdzie szukać informacji, wskazanie ciekawych miejsc w okolicy....

Przewodnicy dla trochę większych grup będą potrzebni w pierwszym dniu warsztatów 21.04 (czwartek) godz. 16-19.30.

Jeśli ktoś z Was miałby jeszcze jakiś inny pomysł i ochotę na wsparcie tej wyjątkowej imprezy - nie wstydźcie się i odezwijcie się do mnie :-)

Oczywiście wszystkich zapraszamy też na "ceremonię zamknięcia", na której zostaną zaprezentowane rezultaty warsztatów - 26.04 (wtorek) od godz. 16.00 również w Bibliotece na ul. Sikorskiego 107.


 

Pozdrawiam,
w imieniu
Zarządu Gorzowskiego Oddziału
Stowarzyszenia Architektów Polskich
SARP

Katarzyna Gucałło


ul. Wełniany Rynek 3
66-400 Gorzów Wlkp. 

sarpgorzow@gmail.com